444 ile 0850 Numara arasındaki farklar

444’lü hat, Türk Telekom tarafından “7 Rakamlı Özel Servis Numaraları” adlı hizmet ile kullanıcılara sunulmaktadır. Türkiye’nin her yerinden sabit ya da mobil telefonlar fark etmeksizin tek bir numara üzerinden erişim sağlanabilmektedir. 444’lü santral numaraları,müşteri memnuniyeti adına işletmeler için kaliteli bir hizmet imkanıdır. 444’lü hatların kaliteli bir hizmet sunmasının yanında dezavantajları da bulunmaktadır.

444’lü Numaraların Dezavantajları;

  • 444’lü bir hat alabilmek için tüzel kişiliğe sahip olunmalıdır.
  • 444’lü özel numara için 5 adet sabit hat gerekmektedir. Bu hatların tahsis ve sabit ücretleri yüksek miktardadır. Bu da işletmelerin iletişim giderlerinin artmasına sebep olabilmektedir.
  • Analog bir yapıda olduğundan dolayı 444’lü hatlarda genişleme yapılabilmesi içi yüksek kurulum maliyetlerigerekebilmektedir.

0850’li numaralar, her yerden erişim sağlanabilen internet tabanlı sanal numaralardır. Tek bir numara üzerinden eş zamanlı sınırsız çağrı özelliği bulunmaktadır. 0850’li santral numaraları, internet tabanlı olduğundan dikkat edilmesi gereken nokta, internet hızı ve bant genişliğidir. Kesintisiz iletişimin sağlanması için yeterli internet hızı ve bant genişliği gerekmektedir.

0850’li hatlar, diğer özel telefon numaralarına göre daha ekonomik olup fiziki hatlara göre bakım/onarım, tesis ve sabit ücretleri daha az maliyetlidir. IP üzerinden çalışan 0850’li numaralar; bilgisayar, masaüstü telefon, internet sitesi ve akıllı telefonlar aracılığıyla kullanılabilmektedir. Bu özelliğinden dolayı sabit bir lokasyona bağlı olmadan internet olan her yerde çağrılarınıza cevap verebilir ya da arama yapabilirsiniz.

Copyright © 2015 callektif.com.tr All rights reserved.