Auto Dialer, adından da anlaşılacağı üzere otomatik arama yapan bir uygulamadır.

Predictive Dialer, nedir?

 

Önceden belirlenen numaraların aranması ve daha sonra çağrının müşteri temsilcisine otomatik olarak bağlanması için kullanılan bir programdır.

 

Auto dialer ve predictive dialer (otomatik sesli arama) 

Telefonla satışta kullanılan vazgeçilmez programlardır. Telemarketing, telesatış, çağrı merkezi vb. alanlarda kullanıma uygun, seçim öncesinde seçim sloganlarının bildiriminde ve anketlerde kullanılmaktadır.

 

Otomatik Arama Sistemi (Auto dialer ve Predictive Dialer) Özellikleri


Predictive (öngörülü) Çalışma:

Sistem, öngörülü mantıkla çalışıyor olmasından dolayı gereğinden fazla veya az çağrı başlatmaz, ihtiyacınız kadar çağrı başlatır. Müşteri temsilcilerinin daha verimli iş yapmasına olanak tanır

Web Panel Erişimi:

Sisteme erişebileceğiniz DMD CRM programı mevcuttur. DMD Crm yazılımıyla otomatik arama projesi oluşturabilir, aranacak numaraları yükleyebilir, çağrı ve performans raporlarını görüntüleyebilirsiniz.

Çağrı Zamanlama (Randevu):

Yapılan görüşme temsilci tarafından ileri bir tarihe zamanlanabilir. Otomatik arama sistemi zamanlanan çağrıyı, zamanlandığı tarih ve saatler arasında arayarak zamanlayan temsilciye aktarır.

Mola Alma:
Müşteri temsilcileri molaya çıkmak istediğinde, Agent Konsol üzerinden mola seçeneğini işaretleyerek molaya çıkabilir. Admin Konsol üzerinden müşteri temsilcilerinin molaları, üretim verimlilikleri, çağrı esnasında ne kadar süre harcadıkları, görüşme süreleri raporlanmaktadır.

Raporlama Sistemi
Çağrılara ait tüm veriler ve tutulan ses kayıtlarına Admin Konsol üzerinden takip edebilir. Gün sonunda müşteri temsilcinizin ne kadar verimli olduğunu otomatik olarak raporlayabilirsiniz. Sistemde tutulan ses kayıtlarını dinleyebilir, bilgisayarınıza indirebilirsiniz.